Dobra forma amazonek HFO

kwi 24, 2014   //   Aktualności

Pierwsze w tym sezonie zawody WKKW zgromadziły na starcie rekordową stawkę koni i jeźdźców. W pierwszy weekend kwietnia czworobok, cross i parkur w Strzegomiu był areną zawodów, w których do rywalizacji stanęło blisko 150 koni. Hipodrom Five Oaks zameldował się na starcie 7-konną ekipą, zgłaszając do najtrudniejszego konkursu CNC 1* cztery konie, a w klasie L zadebiutowały dwie nowe pary. W „gwiazdce” Kasia Miętus pokazała świetną formę demonstrowaną w ubiegłym sezonie. Po czworoboku uplasowała oba konie w czołówce konkursu ujeżdżenia ( na starcie stanęła rekordowa stawka blisko 30 koni!). Na Emigrancie popisała się bezbłędnym parkurem i awansowała na pozycję wicelidera. Metro nie ustrzegł się zrzutek i uplasował się nieco dalej. Bardzo dobre wrażenie Emigrant M zrobił pokonując trudne przeszkody i galopując po crossie. Sześć sekund spóźnienia sprawiło, że Kasia i „Emciak” nie wygrali konkursu. Na podium nasza amazonka stanęła z triumfatorką konkursu – rutynowaną reprezentantką Polski Martą Dziak-Gierlicz na trzygwiazdkowym Vacat JP, oraz olimpijczykiem Arturem Społowiczem na Rozmarynie. Bardzo udanie w „gwiazdce” zadebiutowała dwoma końmi Żaneta Niczyporuk. Zarówno dla amazonki jak i dla Burzy i Emona M był to „pierwszy raz” w tak trudnym konkursie. Po poprawnej jedzie w konkursie ujeżdżenia i skoków przez przeszkody, Żaneta zaimponowała bardzo udanymi przejazdami na trudnym crossie kończąc w debiucie obydwoma końmi swa pierwszą gwiazdkę – brawo! W klasie P reprezentowała nas Dominika Stan na Flamandzie. Przygotowująca się do tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni w WKKW zawodniczka wykonała poprawny czworobok i popisała się bezbłędnym parkurem. Na crossie para ta popełniła tylko jeden mały błąd nieprecyzyjnie najeżdżając na wąski front, ale zanotowała na swym koncie kolejny udany start. Dwa nowe konie pojawiły się w barwach naszego klubu na starcie konkursu klasy L. Alina Mikołajczyk pokazała w Strzegomiu swą bardzo obiecującą siwą klacz Ulmę. Dzielna, filigranowa amazonka po raz kolejny udowodniła, iż jest specjalistką od doprowadzania koni do mety z wynikiem z czworoboku. Po zawodach Ulma i Ala miały krótką sesję treningową, podczas której pokonały w świetnym stylu kombinację crossu klasy P i „gwiazdkową” wodę, co bardzo optymistycznie rokuje na przyszłość. Optymistycznie patrzymy tez w przyszłość drugiej nowej pary – Ewy Sojki i jej kasztanowatego Tellura. Para ta troszkę słabiej wypadła podczas konkursu ujeżdżenia, ale na crossie i parkurze pokazała bardzo obiecującą postawę i z niecierpliwością oczekiwać będziemy kolejnych występów, za które mocno ściskamy kciuki! A,propos debiutów – w pierwszy weekend maja czekają nas kolejne klubowe debiuty! Kasia i Emigrant M wystartują po raz pierwszy w dwóch gwiazdkach, a Kasia Boryczko (Ventra) i Szymon Bula (Nike) zadebiutują w barwach naszego klubu w WKKW.

Comments are closed.