Polowanie na lisa & Ranking 2014

Dec 30, 2014   //   Novinky

Słowo “tradycyjnie” brzmi zabawnie, gdy jest użyte a’ propos klubu, który istnieje zaledwie kilka lat – ale właśnie tak … od lat planujemy wieńczące sezon polowanie na lisa. Jak?! Już w październiku, parę tygodni przed dniem św. Huberta. Dzięki temu trikowi zawsze cieszymy się fantastyczną jesienną aurą. Tym razem bieg myśliwski był okazją do celebrowania wyjątkowo udanego sezonu Hipodromu Five Oaks – amazonki i jeźdźcy HFO sięgali po sukcesy na mitingach międzynarodowych (rywalizując z tuzami światowego wkkw) i zawodach ogólnopolskich – nierzadko w barwach klubu stawało na starcie kilkanaście koni! Jak zwykle start do biegu zlokalizowany był na torze crossowym HFO. Po powitaniach i „wsiadanym”, spełnionym przednim krupnikiem, kawalkada jeźdźców i zaprzęgów udała się w wybornych humorach do pszczyńskich lasów- tropić biednego, z góry skazanego na porażkę lisa. Trasy jeźdźców i zaprzęgów fortunnie się krzyżowały tak, że kibice z bryk mogli emocjonować się widokiem jeźdźców i koni pokonujących linie leśnych przeszkód, oraz w trakcie galopad. Po około dwóch godzinach kawalkada spotkała się na ogromnej polanie, która była areną wieńczącej polowanie gonitwy za lisem. W roli lisa fantastycznie obsadzona została Ewa Sojka na Tellurze – rudowłosa amazonka na bardzo sprytnym kasztanie. Lis dzięki wybornie dobranemu repertuarowi dodań, niespodziewanych skróceń, zmian kierunków, tempa i rytmu wodził za nos złaknionych krwi myśliwych. Ewa popisała się nie tylko świetną jazdą, ale także doskonałym wyczuciem czasu… w finale wpadając w ręce dosiadającego rączej Nike Szymona Buli. Po powrocie do siedziby i rozsiodłaniu koni celebrowaliśmy udane łowy na garden party pod dębami. „Tradycyjnie” po zachodzie słońca przenieśliśmy się pod dach, gdzie interesującym dyskusją, tańcom i atrakcyjnym zdarzeniom nie było końca. Koniec sezonu to czas podsumowań i ogłaszania rankingu PZJ. W sezonie 2014 sklasyfikowano rekordową liczbę (dziewięciu!) amazonek i jeźdźców Hipodromu Five Oaks. Najwyżej w rankingu znalazły się nasze trzy amazonki, które w tym sezonie dzielnie rywalizowały w zawodach międzynarodowych, a w rankingu musiał ich wyższość uznać nawet olimpijczyk.. Najwyżej sklasyfikowana w rankingu PZJ została Kasia Miętus – 73 pkt.- w open na 19. pozycji, w kategorii młodych jeźdźców na 4-tym. Miejsce 37. zajęła Żaneta Niczyporuk gromadząc na swym koncie 39 pkt. (w kategorii seniorów pozycja 19.). Juniorka Ala Mikołajczyk z dorobkiem 20 pkt sklasyfikowana została na pozycji 67. ( w kategorii juniorów 12 lokata). Na 73. miejscu w rankingu uplasowała się kolejna nasza amazonka Dominika Stan – 18 pkt. Ex-aequo na 131 pozycji z dorobkiem 6 pkt sklasyfikowani zostali nasi jeźdźcy Andrzej Koziej i Paweł Szczerba. Hania Koziej z 2 pkt sklasyfikowana została na miejscu 180, a Kasia Boryczko i Julka Imiola z1 pkt na pozycji 200-tnej. Tak więc w nieoficjalnym klubowym meczu Wenus kontra Mars 7:2 zwyciężyły dziewczyny – brawo!