Podwójna radość zwycięstwa!

wrz 14, 2015   //   Aktualności

Podwójna radość zwycięstwa !!

 

 

Po serii wiosennych międzynarodowych mitingów przyszedł czas na krajowe zawody w podkrakowskim Facimiechu. W barwach HFO wystartowało tym razem 8 koni. W CNC* po bardzo profesjonalnym przejeździe, prowadzenia którego nie oddała już do końca zawodów, objęła Kasia Miętus na Emigrancie M. Popołudniowy konkurs skoków w „gwiazdce” był rozgrywany z opóźnieniem spowodowanym tropikalną ulewą. Emigrant dynamicznie prowadzony przez Kasię skakał bardzo dobrze, zrobił zrzutkę i utrzymał się na prowadzeniu przed crossem. Tylko dwa konie w kilkudziesięciokonnej stawce CNC* pokonały parcours bez zrzutki: jednym z nich była Ulma I, która po skokach awansowała na świetne czwarte miejsce. Kasia i Emigrant bardzo pewnie pokonywali przeszkody podczas próby terenowej i sporo przed czasem (było to taktyczne założenie mając w perspektywie start w CCI** Strzegom Horse Trials) zameldowali się na mecie, pewnie sięgając po zwycięstwo. Na drodze Ali i Ulmy zmierzającej bezbłędnie do ostatniego kompleksu wodnego niespodziewanie pojawił się nie do końca „przytomny” rowerzysta – to spotkanie zdekoncentrowało naszą amazonkę , która popełniła błąd na wąskim froncie na wyjściu z wody i w efekcie musiała zadowolić się dobrą 9. lokatą. W klasie P debiutowała nasza para Ewa Sojka – Tellur. Po ujeżdżeniu i konkursie skoków, który Tellur pokonywał w wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, Ewa i jej kasztan popisali się bardzo ładną jazdą na crossie. Na mecie oboje zbierali zasłużone gratulacje za obiecujący debiut. Brawo Ewka !

Cztery konie startowały startowały w barwach HFO w klasie L. Na czworoboku najlepiej zaprezentowała się para Nike – Kasia Bula, która w nieoficjalnej klubowej rywalizacji w klasie L prowadziła przed Roksaną Kręciną na Metro, Jagną Guzińską na Emigracji i Marcinem Zubkiem na Felwesie. W konkursie skoków trzy nasze pary popisały się bezbłędnymi przejazdami – tylko, dobrze skaczący Metro, w ostatniej linii parcoursu nie ustrzegł się błędów. Cała czwórka bardzo dzielnie spisała się na crossie. Ostatecznie debiutujące w wkkw Jagna i Emigracja uplasowały się z wynikiem z czworoboku na 8. miejscu. Tuż za nimi w klasyfikacji znalazły się Kasia i Nike, które otrzymały aż 13 pkt za zbyt szybką jazdę. Kolejne miejce -10-te wynikiem z ujeżdżenia, zajął Marcin i Felwes, a Roksi i Metro po niespodziewanym wyłamaniu na crossie musieli zadowolić się 18. lokatą. W konkursie klasy LL debiutował eksreprezentant Polski w skokach… narciarskich – Marcin Miętus na Nektarze. Po poprawnym ujeżdżeniu i bezbłędnym parkurze pechowo przewrócił się z koniem podczas ostrego zakrętu na trasie crossu. O pechu może mówić także startujący w tej samej klasie Kuba i Bacardii – para która także nie ukończyła crossu.

Hymnem Wielkiej Brytanii zakończyła się 13. edycja Strzegom Horse Trials. Wyższość ekipy Wielkiej Brytanii w Pucharze Narodów uznać musieli Australijczycy i Belgowie. Mistrzowie olimpijscy – Niemcy musieli tym razem zadowolić się czwartą lokatą. Do Strzegomia jak zwykle przyjechała czołówka światowego WKKW. Na hipodromie w Morawie wystartowało aż 265 zawodników z 23 krajów. Na starcie nie zabrakło aktualnego mistrza olimpijskiego, mistrza świata i Europy, oraz tuzów światowego wkkw. Strzegom Horse Trials 2015 był jednocześnie czwartym spotkaniem zawodników siedmiu ekip startujących w ramach cyklu Pucharu Narodów. Podobnie jak przed rokiem w tych ekskluzywnych zawodach wystartowały amazonki Hipodromu Five Oaks Kasia i Ala, którym dane było rywalizować z najlepszymi na świecie. Takie doświadczenie jest niesamowitą sportową przygodą i fantastycznym doświadczeniem.

Kasia i Emigrant wystartowali w CCI**. Po dobrym ujeżdżeniu Kasia i Emciak w fantastycznym stylu pokonała bardzo trudny cross i jakby tego było mało uczyniła to w idealnym czasie – sekundę przed normą czasu – co dało reprezentantce HFO zwycięstwo w próbie terenowej!!! Na wieńczącym rywalizację parkurze Emciak nie był sobą i popełnił niespotykaną jak na niego liczbę błędów co sprawiło, że stracił dobrą pozycję w konkursie. W nocy po powrocie do domu koń czuł się bardzo źle. Miał bardzo poważne objawy kolki i wolimy nie myśleć co mogłoby się stać gdyby nie natychmiastowa pomoc lekarza weterynarii… Największym komplementem dla Kasi jest zainteresowanie nią trenera kadry seniorów Andreasa Dibowskiego, który z trenerem HFO rozmawiał o planach startowych Kasi i zaprosił naszą zawodniczkę na konsultacje kadry. Ala i Ulma I wystartowały w CCI*. W konkursie ujeżdżenia nie zrobiły furory, ale do 18. przeszkody na crossie jechały jak natchnione… Niestety na finiszu crossu Ala nie ustrzegła się dwóch błędów . Nasza filigranowa amazonka w pełni zrehabilitowała się na parkurze, na którym popisała się bezbłędnym przejazdem.

Kolejny start koni w barwach HFO miał miejsce na kultowym torze w Pardubicach, gdzie nasze amazonki rywalizowały z koalicją koni z Czech, Austrii, Słowacji, Polski i Węgier. Dziewczyny świetnie zaprezentowały swe konie już w konkursie ujeżdżenia – Kasia i Emciak uzyskali za swój występ 73% co dało im trzecie miejsce w CNC*. Ala na Ulmie w tym samym konkursie pojechała na 67 % i uplasowała się na 13. pozycji w ponad 30-konnej stawce. Cross nie przysporzył naszym amazonkom problemów. Kasia awansowała na drugą pozycje, a Ala, która zanotowała na swoim koncie spóźnieni,e utrzymała 13. lokatę. Tradycyjnie Ala i Ula popisały się parkurem na „czysto” co pozwoliło im awansować na 8. miejsce. Kasia jechała bardzo dobrze, ale nie ustrzegła się jednego błędu – mimo to chwilę później cieszyła się ze zwycięstwa! Liderka po dwóch dniach zrobiła 2 zrzutki i przekroczyła normę czasu. W tych samych zawodach bardzo dzielnie spisała się młodsza koleżanka Kasia i Ali – startująca w klasie L Julka Imiolo na Camaro. Po dobrym, dynamicznym przejeździe w konkursie ujeżdżenia Julka popisała się świetną jazda w crossie i równie bezbłędnym parkurem, kończąc konkurs, w którym startowali m. in. reprezentanci Czech i Austrii z wynikiem z ujeżdżenia na 7. miejscu. Brawo dziewczyny – świetna jazda !

 

 

 

 

Comments are closed.